Psychoterapia dzieci w Rzeszowie

Dziś nawet 2 proc. chorych na depresję i inne zaburzenia emocjonalne stanowią dzieci. Niestety z roku na rok granica wieku jest coraz niższa. Nie zawsze pomoc rodziców jest wystarczająca, czasami nawet oni nie wiedzą, że z dzieckiem dzieje się coś złego.

Nasi specjaliści prowadzą terapie także dla najmłodszych i pomagają zdiagnozować, jak ciężki jest przypadek małego pacjenta – czasem może wystarczyć konsultacja i pomoc w rozwiązaniu problemu, czasem leczenie trwa znacznie dłużej. Terapia u psychologa pozwala dziecku lepiej radzić sobie z emocjami, odwlekana może powodować wzrost negatywnych zachowań. To także pomoc dla rodziców w lepszym zrozumieniu swojego dziecka i zwiększenie ich świadomości w aspekcie poziomu rozwoju emocjonalnego i społecznego pociechy.

Psychoterapia młodzieży w Rzeszowie

Największe i kluczowe zmiany w rozwoju biologicznym, psychicznym czy emocjonalnym człowieka zachodzą w okresie dojrzewania. Zmienia się wtedy postrzeganie świata, młody człowiek szuka własnej drogi, próbuje oderwać się od rodziny, uniezależnić od wyborów i nakazów rodziców. W tym okresie może pojawić się bunt, który czasami wymaga konsultacji z psychoterapeutą. Podczas terapii nastolatek ma szansę zrozumieć, co się z nim dzieje, poznać lepiej swoje myśli, odczucia i emocje, a także rozwiązać problemy. Jeśli terapia jest skuteczna, zmniejsza ryzyko konieczności wizyt u psychoterapeuty w przyszłości, ale także pozwala młodemu człowiekowi osiągnąć spokój wewnętrzny, porozumieć się z otoczeniem, lepiej zrozumieć siebie i nawiązać pozytywną relację z rodzicami.

Skip to content